Szukaj Pokaż menu

Najmocniejsze cytaty – Ciekawa dyskusja o zarobkach nauczycieli

57 573  
265   383  
A dzisiaj:
  • Pietrzak i jego wypowiedź przebita przez Króla
  • Słowa Anglika o niemieckich kibicach wywołały oburzenie
  • Arcybiskup o cierpieniach ludzi, którzy nie mogą odmawiać koronki
  • Kaczyński tłumaczy się z wydzwaniania nocą do byłego szefa TVP

Najdziksze newsy tygodnia – Fail linii lotniczych, które reklamowały noworoczną „podróż w czasie”

39 725  
194   50  
Dzisiaj sporo o wybrykach, które skończyły się aresztem, ale też o długofalowych postanowieniach noworocznych.

Ktoś zrobił to taniej, ale ostatecznie wyszło drożej – Niecodzienne problemy, z jakimi spotykają się mechanicy samochodowi

62 342  
345   130  
Kolejne zmagania klientów i ich mechaników. Tym razem dodałem dłuższe opisy, by każdy mógł zrozumieć o co chodzi na większości zdjęć. I mam nadzieję, że tym razem będą one przeczytane, bo te krótkie jednozdaniowe były bardzo często pomijane.

#1. Czy to jeden z nowych taktycznych Jeepów szturmowych?

Właściciel samochodu na słupkach A zamontował szyny Picatinny. Szyna Picatinny, szyna STANAG 2324 – uniwersalna szyna montażowa stosowana w broni palnej, pneumatycznej oraz w replikach ASG. Umożliwia stosowanie celowników optycznych, noktowizyjnych, oświetlenia taktycznego, laserowych wskaźników celu, dwójnogów i uchwytów pionowych i składanych oraz innych akcesoriów.

#2. To nie powinno tak wyglądać... albo mamy tu do czynienia z samochodem – gejzerem

Na zdjęciu widzimy wodę wylatującą z cylindra. Znalazła się tam po uszkodzeniu uszczelki pod głowicą/uszkodzenia (korozji) płaszcza wodnego. Mechanik wykręcił świece z silnika i pokręcił rozrusznikiem, a kompresja zrobiła swoje i woda wyleciała poprzez otwór od świecy. Nie, nie było to paliwo, tylko woda.

#3. Jak mija Wam dzień? Spędziłem ponad 30 minut, próbując uwolnić grzechotkę

Zaklinowany klucz – jakoś wlazł, a nie chce wyjść. Mechanicy zrozumieją...

#4. Pierwszy dzień w pracy i dostajesz to. Wymiana nagrzewnicy

Na zdjęciu IVECO Daily podczas wymiany nagrzewnicy. By ją wymienić, trzeba zdemontować cały kokpit pojazdu.

#5. W maju założyłem nowe sprzęgło, w październiku sprzedałem samochód bratu, który przyjechał do mnie mówiąc, że samochód jest zepsuty i nie jedzie.

Na zdjęciu widzimy tarczę sprzęgła pozbawioną okładzin ciernych. Prawdopodobnie przyczyną tego stanu rzeczy był brak umiejętności kierowcy w prowadzeniu samochodu z manualem.

#6. W butelce rzeczy znalezione w oponach klientów w ciągu 2023 roku

#7. Ktoś zrobił to taniej, ale ostatecznie wyszło drożej

Tarcza hamulcowa powinna znaleźć się pomiędzy klockami. Tymczasem po wymianie klocków – albo założeniu koła (to motocykl) – tarcza hamulcowa znalazła się pomiędzy dwoma złożonymi ze sobą klockami a zaciskiem hamulcowym. To spowodowało uszkodzenie zacisku.

#8. Samochód stracił moc

Na zdjęciu zniszczony filtr paliwa, który stanowi przeszkodę w przepływie paliwa. Taki filtr może być przyczyną zapchania dysz w gaźniku lub wtryskiwaczach albo skutkuje spadkiem ciśnienia w szynie paliwowej, przez co samochód traci moc.

#9. Jak ludzie nie wstydzą się czegoś takiego?

#10. Klient stwierdził: Po wymianie akumulatora mój samochód ma problemy z uruchomieniem

Klient nie przykręcił akumulatora ani nie dokręcił jednej z klem, co spowodowało problemy z rozruchem. Po dokręceniu dwóch śrub problem zniknął. Na życzenie klienta wykonano test alternatora i rozrusznika i wszystkie testy wypadły pomyślnie.

#11. Ten klient zgłosił się do serwisu silnika (wymiana oleju i filtrów) w swojej hondzie

Po podniesieniu pojazdu okazało się, że przednia rama pomocnicza praktycznie nie istnieje. Klient nie wyraził zgody na jej wymianę i po serwisie silnika odjechał. Rama pomocnicza przednia, czasami nazywana wózkiem silnika. Mocowana w przedniej części pojazdu. Najczęściej stosowana w samochodach o konstrukcji samonośnej. W zależności od konstrukcji pojazdu do przedniej ramy pomocniczej mocowane mogą być: silnik, elementy przedniego zawieszenia, elementy układu kierowniczego, a także elementy przeniesienia napędu.

#12. Dlaczego ludzie to robią?

Niebezpieczne z kilku powodów. Po pierwsze nie możemy wcisnąć gazu do końca i w związku z tym nie zadziała kickdown. A to może zadecydować, że manewr wyprzedzania może nie wyjść po naszej myśli. Po wtóre gaz może dostać się pod dywanik i zostanie nieświadomie wciśnięty. I nie wiadomo, jak człowiek w panice zareaguje... Kickdown to specjalny tryb pracy automatycznej skrzyni biegów, inaczej nazywany wymuszoną redukcją przy przyspieszaniu. Steruje nim moduł w skrzyni, który po wdepnięciu gazu przez kierowcę rozumie jego manewr jako chęć gwałtownego przyspieszenia i stara się do niego doprowadzić poprzez zmianę biegu na niższy i pracę silnika na wyższej, optymalnej prędkości obrotowej.

#13. Westchnąłem, gdy otworzyłem maskę

Wzmacniacz audio. Nie powinno go tam być.

#14. Właśnie dziś zaczęły hałasować hamulce

Nie, raczej nie stało się to dziś. Klocki hamulcowe starte do blachy, która prawdopodobnie od dłuższego czasu uszkadzała tarczę.

#15. Rozwiązanie na długie podróże

Nie wymaga komentarza.

#16. Czy możesz sprawdzić żarówki? Bo przestały świecić

#17. Klient był zaskoczony, kiedy mechanik odmówił mu wymiany hamulców

Ostatecznie jednak po rozmowie powiedział, że posprząta samochód i przyjedzie nim ponownie.

#18. Klient naprawił oponę, oklejając taśmą druty, które z niej wyszły

#19. Znalazłem przyczynę metalicznego dźwięku, który od miesięcy doprowadzał właściciela do szału

Oto sprawca

#20. Silnik 2.0T Volkswagen/Audi po 80 000 km

Na zdjęciu widzimy nagar na zaworach dolotowych. Przyczyną nagaru jest skierowywanie części spalin do układu dolotowego przez zawór EGR, zwłaszcza w silnikach z wtryskiem bezpośrednim, gdzie paliwo nie obmywa zaworów przed wejściem do komory spalania. Z czasem nagar gromadzi się, utrudniając przepływ powietrza i powodując różne problemy z silnikiem. By temu zapobiec, w niektórych silnikach VW stosowany był dualny wtrysk. Pośredni, którego wtryskiwacze są w kolektorze dolotowym, uruchamiany jest podczas otwarcia EGR. Wtedy paliwo obmywa zawory. Gdy EGR się zamyka, silnik przechodzi na wtrysk bezpośredni. Rozwiązanie takie było w silnikach z rodziny EA888 EVO 3. Obecnie w EA888 EVO 4 z niego zrezygnowali. Takie rozwiązanie obecnie stosuje między innymi Toyota w silnikach z bezpośrednim wtryskiem. W Toyocie nazywa się to D-4S.
345
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Najdziksze newsy tygodnia – Fail linii lotniczych, które reklamowały noworoczną „podróż w czasie”
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu 15 zawodów, które już nie istnieją
Przejdź do artykułu Liczniki i kokpity w samochodach, które wyprzedziły swoje czasy
Przejdź do artykułu Idioci są wśród nas VIII - edycja facebookowa
Przejdź do artykułu Przeprowadzono badanie, w którym poproszono uczestników, aby narysowali z pamięci logo znanych marek samochodów
Przejdź do artykułu Ludzie, którzy mieli niesamowitego farta
Przejdź do artykułu Nikt nie chciał porządkować garażu po zmarłym doktorze. On się podjął zadania i dokonał niesamowitego odkrycia
Przejdź do artykułu 7 oszustów i przekręty tak zwariowane, że aż trudno w nie uwierzyć!
Przejdź do artykułu Wy, Polacy, macie popi#przone te wasze nazwy miesięcy! – czyli parę słów o tym, że luty bywał styczniem, a kwiecień to... łżykwiat!
Przejdź do artykułu Kierowca tej ciężarówki nie będzie miał trudnego życia

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą